 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92S11A22-24)
TE Connectivity / P&B T92S11A22-24
PartNo:
T92S11A22-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 102
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT PNL MT 24VAC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:36.6 Ohms
Coil Current:30 A