 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92S11A22-240)
TE Connectivity / P&B T92S11A22-240
PartNo:
T92S11A22-240
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 681
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 30Amp Power PCB
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:240 VAC
Coil Resistance:3.8 kOhms