 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92S11D22-12)
TE Connectivity / P&B T92S11D22-12
PartNo:
T92S11D22-12
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 321
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT PNL MT 12VDC
RoHS:Details
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:86 Ohms
Coil Current:30 A