 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92S11D22-36)
TE Connectivity / P&B T92S11D22-36
PartNo:
T92S11D22-36
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 116
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RELAY PWR 30A 36VDC SEAL DPDT
Product Information:
RoHS:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:600 V