 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92S7D12-18)
TE Connectivity / P&B T92S7D12-18
PartNo:
T92S7D12-18
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 116
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST 30A 18VDC SEAL PWR PCB/PNL MNT RLY
Product Information:
RoHS:
Product:Power Relays
Type:High Power
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:600 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:18 V
Coil Resistance:197 Ohms