 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T92S7D22-18)
TE Connectivity / P&B T92S7D22-18
PartNo:
T92S7D22-18
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 97
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPST 30A 18VDC SEAL PWR PCB/PNL MNT RLY
Product Information:
RoHS:
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:18 VDC
Coil Resistance:197 Ohms