TE Connectivity / P&B (T9AP1D22-18-01)
PartNo:
T9AP1D22-18-01
Manufacturers:
TE Connectivity / P&B
Qty:
582
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPST-NO 30A 18VDC POWER RELAY
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
30 A
Switching Voltage:
277 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
18 V
Coil Resistance:
324 Ohms
Coil Current:
55.6 mA