 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AP1D52-24)
TE Connectivity / P&B T9AP1D52-24
PartNo:
T9AP1D52-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 607
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO FLNG MT 24DC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:576 Ohms