 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS1D12-110)
TE Connectivity / P&B T9AS1D12-110
PartNo:
T9AS1D12-110
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 496
Request Qty:
Description: General Purpose Relays PCB SPST-NO 110VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:PCB
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:110 VDC
Coil Resistance:12.1 kOhms