 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS1D12-15)
TE Connectivity / P&B T9AS1D12-15
PartNo:
T9AS1D12-15
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 498
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 30 AMP 15VDC SPST NO 1 N/O
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:PCB
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:15 VDC
Coil Resistance:144 Ohms