 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS1D12-22)
TE Connectivity / P&B T9AS1D12-22
PartNo:
T9AS1D12-22
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 552
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 30A 22VDC POWER RELAY
Product Information:
RoHS:
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:PCB
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:22 V
Coil Resistance:576 Ohms