 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS1D12-24)
TE Connectivity / P&B T9AS1D12-24
PartNo:
T9AS1D12-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 7971
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO PC MNT 24VDC
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:PCB
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:576 Ohms