 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS1D12-48)
TE Connectivity / P&B T9AS1D12-48
PartNo:
T9AS1D12-48
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 701
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO PC MNT 48VDC 250
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:PCB
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:48 VDC
Coil Resistance:2.304 kOhms