 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS1D22-12)
TE Connectivity / P&B T9AS1D22-12
PartNo:
T9AS1D22-12
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 6957
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO PC MNT 12VDC
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:144 Ohms