 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS2L22-24)
TE Connectivity / P&B T9AS2L22-24
PartNo:
T9AS2L22-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 498
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RELAY PWR 30A SEAL
Product Information:
RoHS:
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form B)
Contact Current Rating:15 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:660 Ohms