 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS5D12-110)
TE Connectivity / P&B T9AS5D12-110
PartNo:
T9AS5D12-110
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 500
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 20A 110VDC POWER RELAY
Product Information:
RoHS:
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:20 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:110 VDC
Coil Resistance:12100 Ohms