 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS5D22-12)
TE Connectivity / P&B T9AS5D22-12
PartNo:
T9AS5D22-12
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 420
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT PC MOUNT 12VDC
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:20 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:144 Ohms