 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AS5D22-24)
TE Connectivity / P&B T9AS5D22-24
PartNo:
T9AS5D22-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 849
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT PC MOUNT 24VDC
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:20 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:576 Ohms