 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AV1D12-12)
TE Connectivity / P&B T9AV1D12-12
PartNo:
T9AV1D12-12
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 330
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 30A 12VDC 250
Product Information:
RoHS:In Transition
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:144 Ohms