 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (T9AV5D12-22)
TE Connectivity / P&B T9AV5D12-22
PartNo:
T9AV5D12-22
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 422
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 22VDC
Product Information:
RoHS:In Transition
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:20 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:22 V
Coil Resistance:144 Ohms