 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity  (T9AV5L12-12)
TE Connectivity T9AV5L12-12
PartNo:
T9AV5L12-12
Manufacturers: TE Connectivity
Qty: 128
Request Qty:
Description: General Purpose Relays T9A
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:20 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 VDC
Coil Resistance:155 Ohms