 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (V23057B6A401)
TE Connectivity / Schrack V23057B6A401
PartNo:
V23057B6A401
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 217
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 1 C/O 24vdc
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:400 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.2 kOhms