 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / Schrack  (V23061B1003A401)
TE Connectivity / Schrack V23061B1003A401
PartNo:
V23061B1003A401
Manufacturers: TE Connectivity / Schrack
Qty: 145
Request Qty:
Description: General Purpose Relays RELAY
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:400 VAC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:6 V
Coil Resistance:165 Ohms