 All Product > Relays > General Purpose Relays > Magnecraft / Schneider Electric  (W92S7D22D-24D)
Magnecraft / Schneider Electric W92S7D22D-24D
PartNo:
W92S7D22D-24D
Manufacturers: Magnecraft / Schneider Electric
Qty: 586
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 24VDC FLNGMT DPST-NO
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:300 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V