 All Product > Relays > General Purpose Relays > Magnecraft / Schneider Electric  (W9AS1D52-12)
Magnecraft / Schneider Electric W9AS1D52-12
PartNo:
W9AS1D52-12
Manufacturers: Magnecraft / Schneider Electric
Qty: 113
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 9A Mini Power Relay SPST-NO, 30A
Product Information:
RoHS:No
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:300 V
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:144 Ohms