 All Product > Relays > General Purpose Relays > Magnecraft / Schneider Electric  (W9AS5A52-120)
Magnecraft / Schneider Electric W9AS5A52-120
PartNo:
W9AS5A52-120
Manufacturers: Magnecraft / Schneider Electric
Qty: 297
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 9A Mini Power Relay SPDT, 30 Amp Rating
Product Information:
RoHS:In Transition
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:300 V
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:3 kOhms