 All Product > Relays > Low Signal Relays > Song Chuan  (301-1C-C-R1-24VDC)
Song Chuan 301-1C-C-R1-24VDC
PartNo:
301-1C-C-R1-24VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 482
Request Qty:
Description: Automotive Relays ISO280 AUTOMTIVE RLY SPDT 35A 24VDC
RoHS:Details
Contact Form:SPDT
Contact Current Rating:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:483 Ohms
Coil Current:49.6 mA