 All Product > Relays > Low Signal Relays > Song Chuan  (301-1C-S-R1-12VDC)
Song Chuan 301-1C-S-R1-12VDC
PartNo:
301-1C-S-R1-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 4361
Request Qty:
Description: Automotive Relays 12Vdc 35A ISO 280 w/resistor
RoHS:Details
Contact Form:1 Form C (SPDT-BM)
Contact Current Rating:20 A
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:123 Ohms
Coil Current:97.5 mA
Switching Voltage:14 VDC