Song Chuan (731-DPDT-C-24VDC)
PartNo:
731-DPDT-C-24VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
91
Request Qty:
Description:
Low Signal Relays - PCB DPDT 10A 24VDC
Details
Product:
Cube Style Relays
Type:
Contact Form:
DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Coil Voltage:
24 V
Maximum Switching Current:
Coil Current:
51 mA
Coil Type:
Non-Latching
Power Consumption:
1.2 W