 All Product > Relays > Low Signal Relays > Song Chuan  (871-1C-S-R1-12VDC)
Song Chuan 871-1C-S-R1-12VDC
PartNo:
871-1C-S-R1-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 2002
Request Qty:
Description: Automotive Relays 35A 12Vdc Micro w/resistor
RoHS:Details
Contact Form:1 Form C (SPDT-BM)
Contact Current Rating:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:123 Ohms
Coil Current:97.5 mA