Song Chuan (896-1CH-C1-12VDC)
PartNo:
896-1CH-C1-12VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
88
Request Qty:
Description:
Automotive Relays 1FormC SPDT 12V 50A
Details
Contact Form:
1 Form C (SPDT-BM)
Contact Current Rating:
50 A
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
Coil Current:
133 mA