 All Product > Relays > Low Signal Relays > Song Chuan  (896H-1CH-C-R1-U03-12VDC)
Song Chuan 896H-1CH-C-R1-U03-12VDC
PartNo:
896H-1CH-C-R1-U03-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 4500
Request Qty:
Description: Automotive Relays SPDT 50A 12VDC
RoHS:Details
Contact Form:1 Form C (SPDT-BM)
Contact Current Rating:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:90 Ohms
Coil Current:133 mA