 All Product > Relays > Low Signal Relays > Song Chuan  (896H-1CH-C-R1-U24-12VDC)
Song Chuan 896H-1CH-C-R1-U24-12VDC
PartNo:
896H-1CH-C-R1-U24-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 709
Request Qty:
Description: Automotive Relays 50A 12V,20A 28VDC Socket, Single Pole
RoHS:Details
Contact Form:1 Form C (SPDT-BM)
Contact Current Rating:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:90 Ohms