Song Chuan (896H-1CH-C-R1-U24-24VDC)
PartNo:
896H-1CH-C-R1-U24-24VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
92
Request Qty:
Description:
Automotive Relays 1FormC SPDT 24V 50A
Details
Contact Form:
1 Form C (SPDT-BM)
Contact Current Rating:
50 A
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
360 Ohms
Coil Current:
66.7 mA
Switching Voltage:
14 VDC, 28 VDC