 All Product > Relays > Low Signal Relays > Song Chuan  (896HP-1AH-S-12VDC)
Song Chuan 896HP-1AH-S-12VDC
PartNo:
896HP-1AH-S-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 985
Request Qty:
Description: Automotive Relays 40AMP 75VDC 1 FORM A SPST-NO
RoHS:Details
Contact Form:1 Form A (SPST-NO)
Contact Current Rating:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:90 Ohms