Song Chuan (897-1AH-D-12VDC)
PartNo:
897-1AH-D-12VDC
Qty:
400
Request Qty:
Description:
Automotive Relays SPST 70A 12VDC QC Mini-ISO
Details
Contact Form:
1 Form A (SPST-NO)
Contact Current Rating:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
90 Ohms
Coil Current:
133 mA