 All Product > Relays > Solid State Relays > Crydom  (CMX60D10)
Crydom CMX60D10
PartNo:
CMX60D10
Manufacturers: Crydom
Qty: 139
Request Qty:
Description: Solid State Relays - PCB Mount PCB SIP SSR, 60Vdc 10A, 3-10Vdc In
RoHS:Details
Control Voltage Range:3 VDC to 10 VDC
Load Voltage Rating:1 VDC to 60 VDC
Load Current Rating:10:00 上午
Input Current:15 mA