 All Product > Relays > Solid State Relays > Crydom  (CX240D5R)
Crydom CX240D5R
PartNo:
CX240D5R
Manufacturers: Crydom
Qty: 254
Request Qty:
Description: Solid State Relays - PCB Mount PCB SIP SSR 280Vac 5A, 3-15Vdc,RN
RoHS:Details
Control Voltage Range:3 VDC to 15 VDC
Load Voltage Rating:24 VAC to 280 VAC
Load Current Rating:5:00 上午
Input Current:15 mA