 All Product > Relays > Solid State Relays > Crydom  (PF240D25)
Crydom PF240D25
PartNo:
PF240D25
Manufacturers: Crydom
Qty: 138
Request Qty:
Description: Solid State Relays - PCB Mount 280VAC MINI SIP 25 A
RoHS:Details
Control Voltage Range:3 VDC to 15 VDC
Load Voltage Rating:24 VAC to 280 VAC
Load Current Rating:25 A
Input Current:15 mA