CTS Electronic Components (73E4R050J)
PartNo:
73E4R050J
Manufacturers:
CTS Electronic Components
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.05ohms 5%
Details
Resistance:
0.05 Ohms
Power Rating:
500 mW (1/2 W)
Tolerance:
5%