 All Product > Resistors > Chip Resistors > CTS Electronic Components  (73L2R47J)
CTS Electronic Components 73L2R47J
PartNo:
73L2R47J
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 18429
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.47ohms 5%
RoHS:Details
Resistance:0.47 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%