CTS Electronic Components (73L3R47J)
PartNo:
73L3R47J
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.47ohms 5%
Details
Resistance:
0.47 Ohms
Power Rating:
125 mW (1/8 W)
Tolerance:
5%