 All Product > Resistors > Chip Resistors > CTS Electronic Components  (73L3R91J)
CTS Electronic Components 73L3R91J
PartNo:
73L3R91J
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 2685
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.91ohms 5%
RoHS:Details
Resistance:0.91 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%