 All Product > Resistors > Chip Resistors > CTS Electronic Components  (73L4R56J)
CTS Electronic Components 73L4R56J
PartNo:
73L4R56J
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 15204
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.56ohms 5%
RoHS:Details
Resistance:0.56 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%