 All Product > Resistors > Chip Resistors > CTS Electronic Components  (73M2R010F)
CTS Electronic Components 73M2R010F
PartNo:
73M2R010F
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 920
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.01ohms 1%
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:1%