 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (AC0402FR-07100KL)
Yageo AC0402FR-07100KL
PartNo:
AC0402FR-07100KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 119891
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16W 100K ohm 1%
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V