 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (AC0402FR-0733KL)
Yageo AC0402FR-0733KL
PartNo:
AC0402FR-0733KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 33K Ohm 1% 1/16W 50 Volts
RoHS:Details
Resistance:33 kOhms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V