 All Product > Resistors > Chip Resistors > Vishay / Dale  (CRCW040210K0FKED)
Vishay / Dale CRCW040210K0FKED
PartNo:
CRCW040210K0FKED
Manufacturers: Vishay / Dale
Qty: 1936889
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watt 10Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / K
Voltage Rating:50 V