 All Product > Resistors > Chip Resistors > Vishay / Dale  (CRCW060350R0FKEA)
Vishay / Dale CRCW060350R0FKEA
PartNo:
CRCW060350R0FKEA
Manufacturers: Vishay / Dale
Qty: 354367
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 50ohms 1% Non Std Qt Req"d
RoHS:Details
Resistance:50 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / K
Voltage Rating:75 V