 All Product > Resistors > Chip Resistors > Vishay / Dale  (CRCW0805100KFKEA)
Vishay / Dale CRCW0805100KFKEA
PartNo:
CRCW0805100KFKEA
Manufacturers: Vishay / Dale
Qty: 442110
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watt 100Kohms 1% 100ppm
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / K
Voltage Rating:150 V